Sorular ve Cevaplarla Mavişehir Modern!

Home | Genel | Sorular ve Cevaplarla Mavişehir Modern!
Sorular ve Cevaplarla Mavişehir Modern!

Sorular ve Cevaplarla Mavişehir Modern!

1-Mavişehir Modern projesi ne zaman ve nasıl başladı?

Mavişehir Modern, TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO konut geliştirme kapsamında, Gergül İnşaat Abdulkadir Gültekin tarafından hayata geçiriliyor. Her türlü hazırlığımızı yapmış ve izinlerimizi almış olarak Temmuz 2010 tarihinde konutlarımızın inşaat sürecini başlattık.

2- Mavişehir Modern’in diğer projelerden farkı nedir? Biraz bahseder misiniz?

Mavişehir Modern 20 955 m2 arsa alanı üzerinde 10 blok toplam 316 daireden oluşuyor. Arazisinin %80 i yeşil, açık ve sosyal alanlar olarak tasarlanan proje, planlanmış altyapısı ve güvenlik donanımları ile, günümüz insanının konfor ve ihtiyaçları dikkate alınarak oluşturuldu. Mavişehir’de, güvenlik kontrollü kapalı site yapısı içinde şehrin konforunun doğa ile içiçe yaşanabildiği, gürültü ve karmaşadan uzak modern, sağlıklı, konforlu ve kaliteli bir yaşam alanı yaratıyoruz.

Çevredeki yoğun ve yüksek katlı toplu konut projelerinden, kaliteli ve modern mimarisi, işlevsel iç mekan çözümleri, depreme dayanıklı az katlı yapısı ve peyzajı ile farklılaşan Mavişehir Modern; merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, denize yakınlığı ve yatırım değerinin yüksek olması ile hem oturmak hem de yatırım yapmak amacıyla ev almak isteyenler için ulaşılabilir fiyatı ile dikkat çekiyor.

3- Dairelerin özellikleri nelerdir?

Projemizde 10 blokta toplam 316 dairemiz var. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dubleks olarak farklı metrekarelerde daire tiplerimiz mevcut. 75,30 metrekareden 233,91 metrekareye kadar değişen seçeneklerdeki tüm dairelerimiz manzaralı ve gün ışığından maksimum yararlanacak şekilde tasarlandı. İzmir iklimine uygun olarak tasarlanmış balkonlar, aydınlık ve fonksiyonel yaşam mekanları, modern ankastre ürünlerle donatılmış geniş ve ferah mutfak alanları, kullanışlı banyolar tüm daire tiplerimizin ortak özellikleri. Çelik kapılarımız, geniş hol ve vestiyer dolaplarımız, elektrik kumandalı panjurlarımız ve daha birçok yaşam kolaylaştıran planlamalarımızla standartları yükseltiyoruz.Satış Ofisimizde inşaa ettiğimiz 3+1 ve 1+1 tip örnek dairelerimiz, konut sahibi olmak isteyenlere birebir fikir verecek şekilde aslına uygun olarak imal edildi.

4- Projenizde ki mimarinin tarzı biraz farklı. Bu tarzı nasıl belirlediniz?

Konforu ve fonksiyonelliği ön planda tutarak, modern çağın gereksinimlerine cevap verebilen, depreme dayanıklı blok yapısı içinde; mekan çözümleri ile insanı temel alan sağlıklı yaşanabilir iç ve dış mekanlar oluşturmak istedik. Malzemelerimizdeki kalite ve uyum, cephelerimizdeki yalınlık, iç mekan çözümlerimizde ve peyzajımızda da mevcut. Hızlı ve dinamik kent yaşamıyla birlikte yaşam alanlarımızı yeniden tanımlarken konutların sadece içini değil dışını da yaşam alanı görerek arazimizin her m2 sini değerlendirdik. Geniş mutfaklarımız sadece pişirme ve yeme alanı olmaktan çıkıp, en çok vakit geçirilebilen yaşam alanlarına dönüştüler. Kompakt plan çözümlerimizle, kısa koridorlarımızla alan kaybını önleyerek evin her m2 sini kullanım alanına katarak yaşam kolaylığı sağladık.

5- Mavişehir Modern’e İzmir’in ilgisi nasıl? Satışta beklediğiniz ilgiyi gördünüz mü ?

Projemiz satışa çıkmadan, daha örnek dairelerimizi inşaa ederken bile yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Gençler, emekliler, hayata yeni başlayanlar, çocuklarını güvenli bir ortamda yetiştirmek isteyenler, geniş aileler, yeni bir başlangıç yapanlar, çocukları, torunları için yatırım yapmak isteyen herkese uygun daire seçeneklerimiz mevcut. Artık insanlar dairelerin yanı sıra sosyal donatı ve komşuluk ilişkilerine de önem veriyorlar. Mavişehir Modern’de, konut sakinlerinin her yönüyle aktivite yapabilecekleri ve komşuluk ilişkilerini geliştirebilecek sosyal imkanlara sahip olabilecekleri keyifli alanları, kapalı site yapısının güvenliği ve konforu ile sunuyoruz. Satış ve inşaat sürecini eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Konut bloklarının hızla yükseliyor olması, teslim tarihinin yakın olması satışlarımıza olumlu şekilde yansımış durumda.

6- Mavişehir Modern’in lokasyonundan bahseder misiniz?

Mavişehir Modern, İzmir’in gözde bölgesi Mavişehir’de, Çevreyolu ve Metro İstasyonuna yakın, aktivite ve alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesinde konumlanması ile çok önemli bir lokasyon avantajına sahip durumda bulunuyor.

7- Sosyal donatılar nelerdir?

Güvenlik kontrollü kapalı site yapısı içinde, sosyal alanların yeşil ve su öğeleriyle bütünleştiği Mavişehir Modern’de açık yüzme havuzları, süs havuzları, yürüyüş ve koşu parkurları, spor alanları, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları bulunuyor. Peyzajından çatısına her türlü detayın düşünülerek çözüldüğü Mavişehir Modern’de, site içi kameralı kontrol ağı ve site ve blok girişleri ile bağlantılı görüntülü intercom sistemimiz, sığınaklarımız ve jeneratör sistemimiz de mevcut.

8- Zemin ve temel sistemiyle ilgili çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Temel sistemi ve zemin iyileştirmesi projemizi de deprem yönetmeliğine uygun olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezine hazırlattık. Hazırlanan projeyi titizlikle uyguladık. Konut sakinlerine, güvenliği site yapısının konforu ile sunuyoruz.

9- Konut alımında sunduğunuz imkanlar nelerdir?

Farklı yaşam biçimi ve ihtiyaçlara yönelik tasarlanan daire seçeneklerimiz cazip banka ve mortgage kredileri ile satışa sunuluyor. Anlaşmalı bankalarımız, projeye özel 60 ay 0.75, 120 ay 0.79 dosya masrafsız kredi imkanı ve kişiye özel ödeme planları seçenekleri sunuyorlar. Konut sahibi olmak isteyenler bütçelerine uygun çok farklı ödeme planlarından yararlanabiliyorlar.

Ayrıca Mavişehir Modern’de daireleri, “tapu alım satım işlemleri”, “yapı kullanma izin belgesi işlemleri”, “elektrik ve su abonmanlık işlemleri”, “kat mülkiyetine geçiş işlemleri” ve tüm giderleri, DASK(Doğal Afet Sigortası) karşılanmış olarak teslim ediyoruz.

10- Enerji tasarrufuyla ilgili çalışmalarınızın da var olduğunu biliyoruz. Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?

Projemizde pay ölçer sistemi kullanıyoruz. Pay ölçer sistemi ile istediğimiz kadar ısınıp, ısındığımız kadar ödüyoruz. Pay ölçer sistemi geliştirirken de “Kaskad (kademeli) sistem” kurduk. Kullanıma gore kademeli olarak devreye girecek olan kazanlarla maksimum düzeyde tasarruf elde edeceğiz.

Ayrıca kullandığımız rezervuar sistemleri ve banyo armatürleri sayesinde de su tasarrufuna yönelik planlama yapıyoruz.

Dış cephe mantolama sistemi ile de binalarımızdaki ısı kaybını minumum düzeye çekmeyi hedefliyoruz. Bahçe alanlarında kullanacağımız solar tip aydınlatmalarımızla da elektrik tasarrufu sağlayarak aidat giderlerini azaltmayı hedefliyoruz.

11- Mavişehir Modern’de yaşam ne zaman başlıyor?

Biz bu projemizde teslim tarihini Aralık 2011 olarak belirledik. Bu sayede yatırımcılarına yatırım geri dönüşünü de hızlandırmayı amaçlıyoruz. Şu anda şantiyemizde inşaat hızla devam etmektedir. Spor alanlarımız, havuzlarımız, çocuk oyun alanlarımız, peyzajımız tamamlanmış olarak konutlarımızı en geç 30 Aralık 2011’de teslim etmeyi planlıyoruz.