2013 Yaza Merhaba Basın Bülteni

Home | Genel | 2013 Yaza Merhaba Basın Bülteni
2013 Yaza Merhaba Basın Bülteni

2013 Yaza Merhaba Basın Bülteni

Verilen taahhütten iki ay erken teslim edilen ve 30 Ekim 2012’de yaşamın tüm canlılığı ile başladığı Mavişehir Modern 2’nin sakinleri, geçtiğimiz günlerde “Yaza Merhaba” etkinliğinde bir araya geldiler.

Mimarisi, altyapısı, sosyal donatıları, peyzajıyla çevresine değer katan Mavişehir Modern 2’nin rekreasyon alanında düzenlenen etkinlikte, site sakinleri havuz başında canlı müzik eşliğinde güzel havanın keyfini çıkarttılar. En çok eğlenenler ise kuşkusuz çocuklardı. Zengin bir büfenin renk kattığı etkinlikte, Mavişehir Modern 2 sakinleri kısa sürede kaynaşarak uzun sohbetler gerçekleştirdiler. Konutlarını eksiksiz ve söz verildiği tarihten önce teslim almış olmaları ise ortak sohbette en sık gündeme getirilen konuydu.

Az katlı bina yaklaşımı ve yüksek işçilik kalitesiyle öne çıkan, Gergül İnşaat – Abdulkadir Gültekin tarafından 11 bin 449 m2’lik alan üzerinde inşa edilen sitede, birçok sosyal girişim yapılıyor. Bunların başında çocuklar için çok ses getiren bir uygulama dikkat çekiyor. Site yönetiminin katkılarıyla, Mavişehir Modern 2’de yaşayan her çocuk için bir zeytin ağacı dikildi ve üzerine bir plaket ile adı yazıldı. Bu uygulama, yeni doğacak her bebek için de geçerli olacak. Ayrıca çocuklar için bir oyun odası yapıldı. Herkesin evinden getirdiği kitaplarla oluşturulan kütüphane ve evlerde kullanılmayan eşyaları değerlendirmek için sitede konuşlandırılan Kızılay kontenyırı, büyük beğeni toplayan girişimler arasında yer alıyor.

Yapımına Mart 2012’de başlanan Mavişehir Modern 3 projesinin de % 75’i sahiplerini buldu.

13 blokta toplam 306 daireden oluşan, yaşam kalitesini yükselten geniş sosyal alanları ve peyzajı ile dikkat çeken projede; açık ve kapalı otopark alanları, süs havuzları, yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme terasları, çocuk oyun alanları, tenis kortu, spor alanları, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilmesi için 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sunulduğu Mavişehir Modern 3 projesinde, yaşamın yıl sonunda başlaması öngörülüyor.